ثمین یوگا؛ از آمریکا برای ایرانیان

ثمین یوگا

ثمین یوگا / به گزارش خبرگزاری کانون آسیب شناسی یوگا، یکی از مروجین یوگا به زبان فارسی در فضای مجازی ثمین پورخلیلی نام دارد. وی ساکن ایالت میزوری در ایالات متحده بوده و با یک شخص آمریکایی نروژی الاصل به نام ناتان سولوم (فعال حوزه مارکتینگ مجازی) ازدواج کرده است.

ثمین پورخلیلی از مهمانان ثابت شبکه منوتو بوده و با حضور مجازی در استدیوی این شبکه به آموزش یوگا، تکنیک های تنفسی، مدیریت خشم و مواردی از این دست می پردازد. او همچنین مهمان لایو اینستاگرامی احسان رضائیان نیز بوده است.

یوگا

حضور ثمین پورخلیلی در برنامه منوتو به صورت مجازی

یوگا

حضور ثمین پورخلیلی در لایو اینستاگرامی احسان رضائیان

وی در بخش معرفی خود در وبسایت خود آورده است:

«اسم من ثمین است. من مربی ثبت شده سازمان یوگا الیانس آمریکا RYT 500 مربی اصلی دوره های مربیگری یوگا و بنیانگذار مدرسه یوگا اُم مانى پادم هُم و سفیر برند لایفرم هستم. بیشتر از ده سال به مطالعه سبک های مختلف یوگا پرداختم. سبک های مختلفی که در این مسیر از آنها استقبال کرده ام عبارتند از آیینگار، آشتانگا، وینیاسا، یین و یوگای سنتی هاتا. علاوه بر این در تمام این سالها پرانایاما، مراقبه، مانترا خوانی، آناتومی، تغذیه، ذهن آگاهی و فلسفه یوگا همیشه از الزامات تمرینات من بوده است.»

مطابق با آنچه که در این بخش آمده آموزش یوگا توسط ثمین پورخلیلی کاملا از بُعد ورزشی خارج شده و به ابعاد معنوی آن نیز می پردازد.

 

ثمین

برخی تصاویر منتشر در اینستاگرام ثمین پورخلیلی که کاملا جنبه بازاری دارند

 

وی در سابقه کاری خود آورده است:

«من روش اوشو را در مرکز بین المللی مراقبه اوشو در پونا، هند تجربه کرده ام. در آشرام شری شری راوی شانکار آرت آف لیوینگ در بنگلور، هند آموختم. مراقبه ۱۰ روزه سکوت ویپاسانا را درداما شرینگا در کاتماندو، نپال به اتمام رساندم. در زادگاه آشتانگا یوگا در موسسه آشتانگا شری ک پاتاپی جویس میسور تمرین کرده ام. پس از دریافت مدرک بین المللی یوگا الیانس در میسور، هند از طرف مجموعه آکادمى یوگا و سلامتى در کاتماندو دعوت به تدریس یوگا شدم. پس از سفر برای کشف فرهنگ های کهن و رسم و رسوم معنوی در آسیای جنوبی، آسیای جنوب شرقی و کوههای قفقاز به شهر پورتلند، در ایالات متحده آمریکا نقل مکان کردم. در آنجا به آموزش یوگای تناسب اندام در مجموعه کراس فیت و کارما یوگا در یوگا یامهیل مشغول شدم و شروع به تولید محتوای آموزشهای آنلاین یوگا به صورت رایگان برای فارسی زبان ها کردم. بعدها، برای کمک به راه اندازی یک مرکز سلامتى در مجموعه هتل های ماریوت در جنگل های بارانی مولو به بورنئو دعوت شدم. این پروژه بر روی شینرین یوکو: تکنیک و هنر ژاپنی، سبک زندگی بومی بورنئو، ایکیگای و شفابخشی طبیعی متمرکز بود. اخیرا با استفاده از بیشتر از ده سال تجربه و دانش، اولین برنامه آموزشی دوره مربیگری یوگا زیر نظر یوگا الیانس در آمریکا را راه اندازی کرده ام که ​​مخصوص فارسی زبانان طراحی شده است.»

ثمین پورخلیلی با انتشار یک فرم ثبت نام در وبسایت خود از متقاضیان آموزش یوگا در سراسر جهان ثبت نام به عمل می آورد و به مخاطبین فارسی زبان خود در ایران نیز خدمات آموزش از راه دور با زبان فارسی ارائه می دهد. پس از پایان دوره آموزشی، مدارک به شکل فیزیکی و الکترونیکی در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد.

پیشنهادات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر