اخبار یوگا

برخی زنان ایرانی برای به دور ماندن از مشکلات زندگی به یوگا روی آورده اند. احمد سامی گزاشگر شبکه تلویزیونی روسیا الیوم با رفتن به یکی از آموزشگاه های یوگا در تهران گزارشی تهیه کرد، که جنبه ترویج، تشویق و تبلیغ داشته است!

اشرف غنی که پس از انتخاباتی بحث برانگیز در افغانستان، توانست کرسی ریاست جمهوری این کشور را کسب نماید. تمایل زیادی به غرب و آمریکا دارد. به نحوی که روزنامه نیویورک تایمز در سال 2009، اشرف غنی را به عنوان «غربی ترین نامزد انتخابات افغانستان» اعلام کرد.

گابريل آمورت  دعاخوان اعظم واتيكان در جمع 70 هزار تن از مردم گفت: ورزش يوگا كار شيطان است. او توسط پاپ جان پُل دوم منصوب شده و 25 سال است در اين سمت مشغول است.
به گزارش روزنامه ديلي تِلِگراف، اين عضو واتيكان كه شخصيتي پرتحرك و صريح دارد، در سخنراني خود گفت:‌ يوگا تجلي حضور اهريمن است. زیرا اگرچه بي‌خطر به نظر مي‌رسد، اما با جادو سر و كار دارد و همان ما را به سوي شياطين هدايت مي‌كند.

تعدادی از مسلمانان هند یوگا را یکی از نمادهای اعمال مذهبی آیین هندو دانسته و با برنامه دولت ائتلاف دموکراتیک ملی به رهبری حزب بهارتیا جاناتا (بی.جی.پی.) برای اجباری کردن آن در مدارس مخالفت کردند.